Kertponthu Logo
Iratkozzon fel h írlevelünkre!

Kertészeti tanfolyamok

Arcapolo 22082012 Image Banner 120 x 600

Háttérképek
Háttérképek

Receptek

Arcapolo 22082012 Image Banner 300 x 250

Keresés a receptek között

Küldjön be saját receptet fotó illusztrációval, szerzőnévvel. Mi közzétesszük!
Az info@kertpont.hu -ra várjuk a recepteket!

Csokimorzsával dúsított süti


Bevezető:
A legendás Váncza sütőpor
Hozzávalók:
- 3 tojás; - 3 evőkanál víz; - 15 dkg cukor; - 15 dkg liszt; - fél csomag sütőpor; - 10 dk g dió; - 10 dkg apróra tört csokoládé.
Elkészítés:
A tojások sárgáját keverjük el a vízzel és a cukorral. A lisztet keverjük össze a sütőporral, a dióval, dobáljuk bele a csokidarabokat, és adjuk hozzá a cukros masszához. A tojásfehérjét verjük kemény habbá és keverjük bele a masszába. Egy hosszúkás formát vajazzunk ki, hintsük meg liszttel, és, öntsük bele a tésztát és 200 fokra előmelegített sütőben süssük kb. 40 percig. Mielőtt kivesszük, csináljunk tűpróbát!

tipp:

Én teflon formát használtam. A masszát mindenféle előzetes hókuszpókusz nélkül belevarázsoltam, az edényben hagytam kihűlni a tésztát, és lássatok csudát, a végén minden erőlködés nélkül kicsusszantottam egy deszkára.

A csokimázhoz kakaóport használtam, amit összekevertem kevés vízzel, és előzetesen megolvasztott vajjal. Amikor a sütit kivettem a formából, akkor hordtam rá a mázat.

Szerző:
Garami Márta



161012 immun468x120 Image Banner 468 x 120